Terp & Tonic© Feminizovaná

Freakum Zkittlez X Ghost Tonic

Choose your item
Pack
  • 1Seeds
  • 5Seeds
  • 25Seeds
  • 3+3Seeds

Units

-
+
S DPH

Pěstební typ: Indoor/Outdoor
Dominantní: Sativa
Výtěžek: Obrovský
THC: Vysoká (23 - 26%)
Příchuť: Citrus
Efekt: Aktivní
Doba květu: 9 týdny
Zkušenosti: Středně pokročilý

Platit můžete kartou Visa/Mastercard, bankovním převodem nebo v hotovosti.

Doprava zdarma při objednávce nad 250 €

U všech produktů Seedstockers je zaručena vysoká kvalita.

Free seeds over 50,00 €

Diskrétní zásilka

Terp & Tonic© Feminizovaná seeds

V různorodém a pestrém konopném vesmíru, kde převládají sladké a ovocné příchutě, nyní vznikla Terp & Tonic, nová hvězda, která není jen jednou z mnoha, ale tou, která září sama o sobě. Přináší s sebou symfonii pro vaše smysly, a to díky unikátní genetice dokonale mísící staré s novým.

Terp & Tonic Fem uchvátí každého konopného nadšence, a to nejen pro svou jedinečnou chuť. Tenhle vyvážený hybrid v sobě kombinuje relaxační účinky indiky se stimulací mozku typického u sativ. Výsledkem je univerzální odrůda pro celou řadu užití a účinků.

Tenhle mix činí Terp & Tonic ideální volbou pro široké spektrum uživatelů, ať už hledáte úlevu od stresu nebo chcete spíše zvýšit své soustředění a kreativitu. Navíc obsahuje slušné množství THC, takže je ideální pro zkušenější uživatele. Nováčci ať raději přistupují s opatrností.

Jaká tajemství se ukrývají v této odrůdě? Je to celé v její excelentní genetice? Můžou za to roky stabilizační práce a celkové úsilí šlechtitelů? Nebo je v tom něco jiného? Něco, co teprve objevíme? Připojte se k tomuto fascinujícímu příběhu o Terp & Tonic a odhalme společně, v čem tkví její kouzlo.

Genetický původ Terp & Tonic Fem

Terp & Tonic Fem je potomkem dvou vysoce kvalitních odrůd, které zná a dost možná i vyzkoušel téměř každý pěstitel. Jak už to u tak oblíbených odrůd bývá, její počátky lze vystopovat do prosluněné Kalifornie. Pak už byly potřeba jen kouzelné ruce a pečlivá práce našich šlechtitelů. Terp & Tonic Fem je křížencem dvou odrůd s unikátními chuťovými profily: Freakum Zkittlez a Ghost Tonic. Tento mimořádný rodokmen zajišťuje charakteristickou sladkost a ovocnost, ale vězte, že to není jenom o tom.

Na jedné straně stojí Freakum Zkittlez, což je v současnosti velmi populární hybrid mezi konopnými znalci pro jeho jedinečnou chuť, která výrazně připomíná barevné a slaďoučké Skittles. Už na první pohled vás také pohltí její přitažlivost, aromatické kouzlo a chutě, které budou tančit na vašem jazyku. Snadno pochopíte, proč si ji konopní znalci tolik cení. Jedná se odrůdu, kterou jen tak nenajdete, ale rozhodně se vyplatí ji hledat, protože se jedná o skutečnou specialitu.

Na straně druhé máte Ghost Tonic, který jen posiluje celkovou sladkost a přidává do kouře více jemnosti. Nejenže je Ghost Tonic oceňován pro své terapeutické vlastnosti, ale také pro svou genetickou komplexnost, která vychází z fenomenálních rodičů: Ghost OG s jeho mimořádně produktivními rostlinami a Skunk 18 tvořící malé robustní rostliny. Pokud hledáte intenzivní odrůdu a pestrý konopný zážitek, jste na správném místě.

Spojením těchto konopných klenotů vznikl potentní a chutný hybrid, který má velmi všestranné účinky. Terp & Tonic Fem je jasným důkazem, kam se konopný svět v posledních letech posunul. Jeho vývoj zahrnoval pečlivé kombinování výše zmíněných odrůd k vytvoření vyváženého výsledku v oblasti vůně, chuti a účinku. Navíc tím, že Terp & Tonic Fem nabízí jak povznášející, tak relaxační efekt, má potenciál stát se velmi populární odrůdou mezi velkým množstvím uživatelů..

Na papíře je Terp & Tonic 60% sativou a 40% indikou. Nicméně moderní genetika a styl šlechtění činí toto značení zastaralým a ne úplně přesným. Pravdou je, že Terp & Tonic způsobuje rauš, o kterém nelze vyloženě říct, zda je sativní nebo indický. Tenhle hybrid zkrátka přináší to nejlepší z obou světů. Zajišťuje příjemný pocit relaxace s projasněním mysli, což nebývá u konopí časté. Právě v tom možná tkví kouzlo celé této odrůdy, protože přináší něco, na co nejsou fanoušci konopí zvyklí.

Terp & Tonic vyniká i svými botanickými charakteristikami. Tahle konopná rosrtlina je vizuálně atraktivní a dá se snadno rozeznat pro svou robustní a buclatou strukturu palic. Jednotlivé palice jsou obklopené oranžovými chloupky a nelze si nevšimnout vysoké hustoty pokrytí trichomy, které mohou nabírat fialové zbarvení a tvoří tak opravdu nádherný celkový obraz. Terp & Tonic je tudíž nejen potěchou pro chuťové pohárky, ale i pro vaše oči.

Díky její kompaktní a středně velké struktuře s krátkými mezerami mezi jednotlivými patry větvení roste do klasického tvaru vánočního stromku se silným hlavním stonkem. Ačkoliv mají její spodní větve tendenci se prodlužovat, stále tvoří křovinatou rostlinu a dá se na ní aplikovat řada tréninkových pěstebních technik. Co potěší každého pěstitele je její odolnost a přizpůsobivost různým prostředím, ať už ji budete pěstovat uvnitř nebo venku.

První věcí, která vás udeří, když se dostanete k rostlině Terp & Tonic, bude její aroma, které je stejně unikátní jako její vzhled. Každým krokem směrem k rostlině se bude zintenzivňovat kombinace citrusů a bobulí, která vás nepustí. Její vůně je pak jasně kyselá, skoro až tropická a úžasně proložená sladkostí.

Terpenovému profilu dominuje myrcen následovaný limonenem a karyofylenem, čímž právě vzniká ovocné a sladké kombo s kyselými tóny a na závěr s jemným dotekem dieselu. Celá tahle směsice vám dost možná bude připomínat genetiku Runtz, ale tady je vše ještě intenzivnější a kyselejší.

Asi je vám jasné, že tak intenzivní vůně může velmi snadno lákat nechtěnou pozornost, a tak určitě myslete na skladování sklizně ve sklenicích nebo pachu vzdorných sáčcích. Takhle vás nebude nic omezovat při cestování. Doma nebo v jakémkoliv jiném bezpečném prostředí pak určitě neváhejte sklenice otevřít a nechat se omámit touto lahodnou směsicí vůní.

Chutě Terp & Tonic zahrnují sladké tóny ovoce, lesa převrstvené čerstvými citrusy včetně pomerančů. Tenhle ovocný charakter je opravdovou lahůdkou. Přidejte k tomu trochu kořeněné nuance a jedná se o koktejl, který si užije každý, kdo má rád ve svém konopí komplexnost a rád si každý potah vychutnává jako nějaký kvalitní likér. Tento smyslový zážitek je velmi podobný ginu s tonicem s jahodami.

Aby toho nebylo málo, můžete pocítit i jemné zemité a dřevnaté tóny, které jen vylepšují už tak bohatou chuťovou paletu. Jakmile poprvé potáhnete Terp & Tonic, pocítíte potěšení a krásný chuťový prožitek, který se rychle přetaví v uspokojivý relaxační pocit. S každým výdechem ucítíte jemnou krémovost bez nepříjemného pocitu škrábání v krku.

Je rozhodně důležité přistupovat k Terp & Tonic s opatrností. Většina fenotypů obsahuje více než 25% THC a není vzácností najít fenotyp, který překoná i onu magickou hranici 30% THC. Zkrátka intenzivní rána pro váš mozek.

Palice na sobě mají tlustou vrstvu trichomů, takže vypadají skoro jako diamanty, což jistě ocení výrobci koncentrátů a extraktů. Terp & Tonic je jednou z těch odrůd, která doslova přetéká kanabinoidy z každého chloupku.

I přes svou vysokou potenci, je u Terp & Tonic jen malé riziko přehnaného a nepohodlného účinku. Rauš je silný, ale také jemný a celkově se hodí jak pro rekreační, tak medicínské uživatele.

Hodně jsme teď psali o úžasné vůni a chuti, ale ani psychoaktivní účinek Terp & Tonic nezůstává pozadu a jistě si ho oblíbí řada konopných nadšenců. Vyvážený sativa/indika profil přináší povznášející rauš, který je vysoce stimulující, ale nikoliv nadmíru, což vede ke zvýšené kreativitě. A tady přichází to nejlepší: celkový účinek je dlouhotrvající, a to i v rámci možností současných odrůd.

Účinek Terp & Tonic se skládá z několika fází. Prvním krokem je intoxikující psychoaktivní střela přecházející jakoby ledabyle v euforii a pocit štěstí. Vaše mysl se nechá unášet vesmírem tvořivosti a veškeré negativní myšlenky zmizí v nedohlednu. Po první hodině začne odcházet pocit zastření smyslů, ale to ještě není konec.

Tělesný účinek totiž může vydržet i po několik dalších hodin a zanechává vás uvolněné s klidem v mysli i v duši...a zvýšenou chutí k jídlu. To vše právě díky její vyvážené genetice kombinující to nejlepší ze světa indik i sativ. Mnoho uživatelů zmínilo zvýšený pocit štěstí po vykouření Terp & Tonic. Tím pádem je ideálním kandidátem na úlevu od stresu, úzkosti a celkové zvýšení nálady.

Kromě účinku na náladu je při užití Terp & Tonic typické také zvýšené soustředění a kreativita. Takže pokud se potřebujete vrhnout do kreativní práce od psaní přes kreslení po filozofování, volte Terp & Tonic. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že vše také závisí na dávce a konkrétním uživateli, nejsme všichni stejní.

To vše znamená, že je Terp & Tonic perfektním partnerem pro různorodé události od oslav přes den v lázních, po klidnou sobotu na gauči s filmovým maratonem (tedy pokud vám nevadí přijít o konec!).

S celkovým obsahem kanabinoidů přes 30% (včetně+ 1-2% CBD a CBG) můžete očekávat takovou úroveň relaxace, že se tento strain hodí i na zmírnění různých bolestí těla, hlavně pokud máte náročnou fyzickou práci. Také pomáhá s chronickou bolestí, záněty, křečemi svalů a problémy s klouby.

Terp & Tonic Fem může být skvělým společníkem na zvládání stresu a úzkosti u lidí, kteří mají rádi svůj klid. A tím, že zvyšuje chuť k jídlu ji ocení také kdokoliv s nízkým apetitem, protože okamžitě budete toužit něco zdlábnout. A pokud třeba trpíte nespavostí, pak zase oceníte silné sedativní účinky této odrůdy.

Nicméně i přes celou řadu výhod je třeba mít na paměti, že existují i jisté vedlejší účinky mezi něž typicky patří sucho v ústech a narudlé oči, motání hlavy a vzácně i paranoia a úzkost. Vedlejší účinky se pak většinou projevují při vysoké dávce a už jsme zmínili, že je potřeba k Terp & Tonic Fem přistupovat s opatrností, zvláště, pokud jste nezkušený uživatel.

To záleží na tom, co si představujete pod pojmem začátečníci...
Začínající kuřáci? Pokud už mají nějakou toleranci, pak ano. Jak již bylo zmíněno, nadměrné užívání Terp & Tonic může vést k určitým nežádoucím vedlejším účinkům, ačkoli totéž lze říci i o většině odrůd s vysokým obsahem THC.

Začínající pěstitelé? Jděte do toho! Terp & Tonic je překvapivě odolná a velmi snadno se pěstuje, takže je skvělou volbou pro začátečníky. Jen se ujistěte, že máte dostatek prostoru pro uskladnění jejích velkých a hustých palic!

Pokud je vaším cílem ochutnat tuto sladkou a citrusovou dobrotu, jistě vás potěší, že Terp & Tonic vyroste prakticky kdekoli, takže je vhodná jak pro začínající, tak pro zkušené pěstitele. Ano, tato odrůda vyžaduje určitou pozornost a specifickou péči, aby dosáhla svého plného potenciálu, ale stačí základní znalosti o pěstování a výsledky jsou obvykle uspokojivé, a to jak z hlediska kvality, tak i kvantity.

Chcete-li to ověřit, namočte papírové ubrousky do vody a poté je dobře osušte, aby zůstaly vlhké, ale ne promočené. Semínka Terp & Tonic Fem vložte mezi dva ubrousky a vložte je do krabičky s uzávěrem. Krabičku umístěte na teplé a tmavé místo. Denně kontrolujte úroveň vlhkosti a také to, zda hlavní kořen již vyklíčil.

Jakmile hlavní kořen dosáhne délky 1 až 2 cm, opatrně jej přesaďte do květináče s kvalitní zeminou nebo jakýmkoli jiným preferovaným substrátem (této rostlině se výjimečně dobře daří v organické zemině i v kokosovém vlákně).

Ačkoli se této odrůdě bude dařit kdekoli, její hustá struktura je ideální pro pěstování v interiéru, zejména v pěstebním stanu. Můžete očekávat 8 až 10 týdnů květenství a bohatý výnos kolem 450 až 500 gramů na metr čtvereční.

Abyste takových výsledků dosáhli, je třeba ji udržovat ve vegetativním režimu alespoň 6 týdnů (doporučuje se však prodloužit vegetační období až na 9 týdnů, aby mohla vyrůst až do výšky 1,5-1,8 metru bez nutnosti jakéhokoli tréninku). Při pěstování ve volné půdě může dokonce dosáhnout výšky až dva a půl metru.

Základním faktorem pro maximální využití jedinečných vlastností této rostliny je pečlivá kontrola podmínek. To zahrnuje vhodnou rovnováhu světla, vlhkosti a teploty. V interiéru vyžaduje Terp & Tonic Fem stálé osvětlení a dostatečný prostor pro svou výšku. Velmi dobře kvete při teplotách mezi 20 a 26 °C a vlhkosti vzduchu kolem 50 %. A pro optimální růst byste neměli zapomínat rostlinu pravidelně zastřihávat.

Největším problémem, se kterým se můžete při pěstování této odrůdy potýkat, je velké množství vějířovitých listů, které vytváří: může se z ní stát docela bujná rostlina! Dbejte na to, abyste jí poskytli dostatek prostoru k rozrůstání, odlistěte ji ve správný čas a zvažte použití tréninkové techniky, jako je LST nebo SCROG. Tyto metody zajistí nejlepší možný výnos a celkovou hustotu palic.

Terp & Tonic Fem

Pokud pěstujete venku, dávejte si pozor na náhlé výkyvy teplot: Tato odrůda miluje teplé a slunečné podnebí, takže i o několik stupňů nižší teplota, než má obvykle ráda, by mohla ovlivnit finální úrodu. Její doba květenství je poměrně krátká (přibližně 8 týdnů, i když doporučujeme nechat ji kvést 9 týdnů). To znamená, že je atraktivní volbou pro ty, kteří hledají rychlejší růstový cyklus, nebo pro ty, kteří se potřebují vypořádat s brzkým příchodem podzimních dešťů.

Během květenství získávají palice Terp & Tonic charakteristické barvy a také začínají produkovat své charakteristické aroma. Nezapomeňte, že tato rostlina dobře reaguje na techniky prořezávání a tréninku, které pomáhají maximalizovat produkci palic a zlepšují proudění vzduchu kolem rostliny. Ti, kdo chtějí podpořit boční růst, mohou použít metodu Screen of Green, která způsobí, že rostlina získá lépe zvládnutelný růstový vzorec.

Klíčovou roli hrají také živiny. Pro optimální vývoj Terp & Tonic Fem doporučujeme používat substrát bohatý na živiny. Pokud chcete využít její skutečný potenciál a nechat ještě více vyniknout její ovocné terpeny, použijete substrát bohatý na dusík.

Pokud jde o výnos, Terp & Tonic nabízí střední až vysoké výtěžky. Lze ji považovat za rostlinu, která dosahuje velmi dobrých výsledků L-XL, a to především díky vysoké hustotě palic a trichomů, a přitom nezávisí na tom, zda pěstování probíhá v interiéru nebo venku.

Nicméně to, co možná chybí z hlediska kvantity, je však více než kompenzováno z hlediska kvality. Její sklizené palice jsou obvykle husté, pryskyřičnaté a velmi aromatické, což odráží péči a pozornost věnovanou pěstování. Venku obvykle neklesá pod hranici zhruba 700 gramů na rostlinu a roste ambiciózně směrem vzhůru, ale s přirozeným růstovým vzorcem, který se netáhne do nadměrných rozměrů.

K úspěšnému pěstování Terp & Tonic Fem jsou zapotřebí základní znalosti potřeb konopných rostlin, trpělivost a odhodlání. Se správnými podmínkami se tento klenot může stát přínosným a obohacujícím doplňkem každé konopné zahrady.

A nezapomeňte, že jedním z největších lákadel pěstování feminizované odrůdy Terp & Tonic je nádherný vzhled jejích palic po sklizni. Získáte množství květů, které vynikají nejen úžasnou chutí, ale také neuvěřitelným vzhledem. A tohle všechno činí tento strain ideálním pro komerční pěstování.

1 - Tato rostlina přirozeně vytváří mnoho palic ve svých rozsáhlých větvích a má tendenci dobře reagovat na konfiguraci Sea of Green. Případně ji můžete nechat kvést tak, jak přirozeně chce, a pomocí nízkostresových tréninkových metod vytěžit maximum z jejího bujného růstu.

2 - Pokud hledáte odrůdu, se kterou byste mohli experimentovat a aplikovat náročnější tréninkové techniky, jako je Topping, Mainlining, Super Cropping nebo jakoukoli jinou, po které vaše srdce touží, pak je tato odrůda ideální. Robustní a odolná povaha této rostliny znamená, že se nemusíte příliš obávat, že byste jí tréninkem způsobili nějakou újmu, protože by neměla mít problém se zotavit ani v tom nejhorším případě.

3 - Díky její genetice se nezřídka stává, že velikost a hmotnost palic začnou zatěžovat větve, které se budou naklánět dolů. Pokud zjistíte, že se některé delší a těžší větve ohýbají, je vhodné je podepřít.

4 - Rostlinu můžete během vegetační fáze také přikrmovat o něco více než obvykle, což skutečně pomůže zvýšit její výnos a zlepšit její celkový zdravotní stav. Doplnění o trochu více PK a organických kyselin během fáze květenství dále pomáhá stimulovat tvorbu palic a trichomů.

5 - Ať už používáte půdu nebo hydroponii, úroveň pH pěstebního média významně ovlivňuje výnos. Optimální hodnota pH Terp & Tonic se pohybuje mezi 6,0 a 7,0. Někteří zkušenější pěstitelé jdou ještě dál a doporučují upravit rozsah pH na 6,2 až 6,7.

6 - Před sklizením rostliny vždy zkontrolujte trichomy pomocí mikroskopu nebo lupy. Před sklizní chcete vidět směs zakalených (mléčných) a jantarových trichomů, protože tak dosáhnete nejlepší rovnováhy mezi silou a chutí.

Terp & Tonic se výrazně prosadila jako jedna z nejvýraznějších konopných odrůd na současném trhu. Za velmi krátkou dobu se stala oblíbenou mezi uživateli i pěstiteli pro svou jedinečnou kombinaci sladké a ovocné chuti, vyvážených účinků a velké všestrannosti z hlediska pěstování.

Vývoj Terp & Tonic dokazuje přizpůsobivost a kreativitu ve světě konopí. Vzhledem k tomu, že naši šlechtitelé pokračují v experimentování a zdokonalování našich odrůd, je pravděpodobné, že se v budoucnu dočkáme ještě zajímavějších a jedinečnějších verzí Terp & Tonic.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejnověji vydaných odrůd v našem katalogu, je tato odrůda prozatím dostupná pouze v internetovém obchodě Seedstockers, kde najdete prvotřídní semena konopí Terp & Tonic Fem v různě velkých baleních až po 25 kusů semen.

A je důležité říci, že Terp & Tonic není jen tak nějakou konopnou odrůdou: Je symbolem rozmanitosti a bohatství světa konopí. Její historie, chuť, účinky a všestrannost z ní činí nezapomenutelnou odrůdu a cenný příspěvek do genofondu konopí. Ať už hledáte úlevu při chronické bolesti, nechutenství nebo svalové ztuhlosti, nebo se prostě chcete uklidnit a odpočinout si po dlouhém dni v práci, Terp & Tonic si skutečně zaslouží být číslem jedna na vašem bucketlistu!

Seedstockers Czech Reviews with ekomi.cz