BCN Critical XXL© Auto

(Kritikal Bilbo X Critical Mas) X Auto Critical Mas

Choose your pack
Pack
  • 1Seeds
  • 3Seeds
  • 5Seeds
  • 25Seeds

Units

-
+
S DPH

Životní cyklus: 11 týdny
Pěstební typ: Indoor/Outdoor
Dominantní: Hybrid
Výtěžek: Obrovský
THC: Střední (14 -22%)
Příchuť: Citrus Pikantní
Efekt: Happy Chill
Zkušenosti: Začátečníci

Platit můžete kartou Visa/Mastercard, bankovním převodem nebo v hotovosti.

U všech produktů Seedstockers je zaručena vysoká kvalita.

Free seeds over 50,00 €

Diskrétní zásilka

BCN Critical XXL© Auto seeds

Představujeme vám BCN Critical XXL Auto, samonakvétací variantu jedné z nejúspěšnějších odrůd v katalogu Seedstockers. Jedná se o odrůdu obdivovanou mnohými pěstiteli různých zaměření, což je dáno naprosto ideálními vlastnostmi, které byste chtěli od samonakvétačky požadovat: Je odolná, rychlá, nabízí masivní sklizeň a k tomu i lahodné chutě a vůně. Takto vyvážených genetik je jen opravdová hrstka. V tomto článku vám odhalíme veškeré detaily této tradiční odrůdy, která nikdy nezklame. Zároveň vám poradíme, jak si pořídit semínka BCN Critical XXL Auto za tu nejlepší cenu.

BCN Critical XXL Auto: Užijte si mocnou sklizeň

BCN Critical XXL Auto je snadno pěstovatelná a daří se jí dobře jak venku, tak uvnitř. Tato rostlina plodí velký počet palic s úžasným psychoaktivním účinkem. Tahle kráska patří k nejplodnějším odrůdám v našem katalogu samonakvétaček. Připravte se na řádnou XXL sklizeň, na kterou si počkáte přibližně 11 týdnů od semínka po dozrání.


Genetika Critical se těší obrovské popularitě mezi středomořskými pěstiteli a tak se nelze divit, že jsme si s ní trochu pohráli a vyvinuli v Barcoleně skvost jménem BCN Critical XXL, nejodolnější a nejplodnější odrůdu z rodokmenu Critical. Nemohli jsme samozřejmě nepřidat ani její samonakvétací obdobu BCN Critical XXL Auto. Ta se může pyšnit stejnými vlastnostmi, jen se hodí pro ty, kteří vyžadují rychlost a nenáročné pěstování.

Jaký je rodokmen BCN Critical XXL Auto?

Náš šlechtitelský tým si dal při vývoji této barcelonské odrůdy záležet na výběru jen té nejlepší genetiky. Výsledkem je prvotřídní samonakvétací odrůda, která vykazuje parádní vlastnosti.


K jejímu vytvoření jsme využili legendární Kritical Blibo a Critical+ (obě původem z Baskicka). Ty byly následně zkříženy s Critical Mass Auto k zajištění samonakvétacího charakteru a vyvážených sativa/indika vlastností. Vznikla tak rychle rostoucí odrůda s pěstebním cyklem 75 dnů od semínka po sklizeň.

Morfologie BCN Critical XXL Auto: Odrůda s větvemi, které unesou obří palice

BCN Critical XXL Auto je lehce indika-dominantní odrůdou, což se projevuje větvením a širokou strukturou s krátkými mezerami mezi větvemi. To následně vede k produkci velkého množství kompaktních palic.


Ty se nesou na pevném hlavním stonku, který se frekventovaně štěpí na sekundární větvě. I ty produkují krásné a lepivé paličky zasněžené pryskyřicí. Tahle odrůda vyniká v produkci pryskyřice a proto je vhodnou volbou, pokud se chystáte vyrábět extrakty.


Potenciál sklizně je u BCN Critical XXL Auto vysoký díky dvěma měsícům, které stráví ve fázi květu. Budete odměněni sklizní, nad kterou se pozastavil i ti nejnáročnější pěstitelé.


BCN Critical XXL Auto vám zajistí mocnou sklizeň, díky které se budete chtít k jejímu pěstování vrátit co nejdříve. Navíc je oceňována pro svou stabilitu, což je způsobeno četným větvením a strukturou, která byla optimalizována, aby unesla velké množství palic.

Organoleptické vlastnosti u BCN Critical XXL Auto

Vůně a chuť jsou dalšími důvody, proč jsou odrůdy Critical mezi pěstiteli tak populární. V jejich případě mluvíme o intenzivní citrusových tónech doplněných sladkými nuancemi a zemitým nádechem.

Jak BCN Critical XXL Auto chutná?

Očekávejte kombinaci hustého a kompaktního kouře s jemnou chutí i vůní. Každý zkušený uživatel, kdo ji okusí, jistě ocení její vyváženou chuť. Je to symfonie chuťí v níž jsou všechny nástroje sladěné, navíc s kombinací chutí citronů, které přinášejí svěžest s každým nádechem. Nelze se tak divit, když budete chtít stále víc.

BCN Critical XXL Auto, intenzivní a povznášející aroma

Nesmíme opomenout ani její pronikavé skunkové a citronové aroma, které je vizitkou BCN Critical XXL a to se nemění ani u její samonakvétací varianty.


V jejím terpenovém profilu převládá myrcen, který je přímo zodpovědný za tuto organoleptickou paletu zemitých, kořeněných a citrusových vůní. To je patrné z velkého obsahu pinenu a limonenu.

Účinky BCN Critical XXL Auto: kontrolovaná potence

BCN Critical XXL Auto se může pochlubit silně psychoaktivním účinkem. Obsah THC totiž může dosáhnout až 22%, což způsobí silný efekt, který je na počátku veselý a příjemně povznášející a postupně se přemění na dlouhotrvající uvolnění celého těla.


Tato odrůda tak nabízí velmi vyvážený účinek, který vás rozveselí a uklidní v jednom. Z tohoto důvodu má potenciál i v terapii.


Díky výše zmíněnému je tato rostlinka naprosto perfektní v situacích, kdy se chcete maximálně uvolnit, odpočinout svaly, zbavit se denního stresu anebo si zlepšit kvalitu spánku, pokud trpíte insomnií.

Pěstební příručka

Jak pěstovat BCN Critical XXL Auto indoor

U BCN Critical XXL Auto se dá pěstovat stejně dobře uvnitř jako venku a totéž platí o pěstebních substrátech.

Přesto vždy doporučujeme používat vzdušný substrát pro urychlení metabolického systému rostliny. Je vhodné použít alespoň 18-ti litrový květináč, abyste se vyhnuli přesazování a využili veškerý potenciál této odrůdy.

Jakmile semena vyklíčí, umístěte je do finálního květináče. Vzhledem k krátkému pěstebnímu cyklu je třeba se vyhnout veškerému stresu, jaký přináší přesazení. Stres by mohl zpomalit vývoj rostliny a snížit celkovou kvalitu a množství sklizně.

Vegetativní fáze

Pokud pěstujete indoor, můžete využít fotoperiodu 18 hodin světla a 6 hodin tmy během celého jejího životního cyklu. Ačkoliv pro lepší výsledek je o trochu lepší použít 20 hodin světla a 4 hodiny tmy pro podporu růstu a dozrání palic. Naopak nedoporučujeme jít až na plných 24 hodin světla. Každá rostlina potřebuje trochu odpočinku ve tmě, aby se nedostala do stresu.

Díky genetice ruderalis neporoste BCN Critical XXL Auto příliš vysoko, což se hodí pro indoor pěstitele s nedostatkem vertikálního prostoru, pokud použávají malý pěstební stan.  

Fáze květu

I přesto, že se jedná o lehce indika-dominantní hybrid, zachovává si BCN Critical XXL Auto vlastnosti původem z Critical+ a růstem a celkovým vzhledem více připomíná sativu. To znamená, že se během květenství ještě protáhne. Uvnitř očekávejte výšku okolo jednoho metru v závislosti na pěstebních podmínkách. Čím více vertikálního místa jí dopřejete, tím lépe.

To znamená, že zvládne i různé tréninkové techniky, což se většinou u samonakvétaček nedoporučuje kvůli jejich krátkému životnímu cyklu. Tady s tím nebude žádný problém, protože BCN Critical XXL Auto se může pochlubit rychlým růstem.

Jaké živiny využít při pěstování BCN Critical XXL Auto?

Díky své velikosti nevyžaduje BCN Critical XXL Auto příliš živin. Její silná a odolná struktura  ji činí velmi všestrannou co se týče pěstebních podmínek a vystačí si s opravdu málem hnojiv a poroste dobře skoro všude.

Během prvních týdnů života rostliny ji zalévejte střídmě, ale často. Pokud je substrát přemokřený, může to zablokovat rostlinu a zastavit tak její růst, případně jí to může vystresovat, tak buďte opatrní.

Je důležité zachovat provzdušněný substrát, aby nedošlo ke zpomalení růstu kořenové soustavy. Vzhledem k jejímu krátkému životnímu cyklu je třeba si dát pozor na nutriční stres (například přehnojení) což může vést ke zpomalení růstu. Vždy je jednodušší napravit chybu nedostatku živin, než se snažit napravit jejich nadbytek.

Hlavní rady k pěstování BCN Critical XXL Auto

Mějte také na paměti, že ideální pH substrátu pro pěstování BCN Critical XXL Auto se pohybuje mezi 6.0 a 7.0. V hydroponickém systému však doporučuje rozmezí 5.5 až 6.5. Nemusíte se snažit být přesní na desetinu, jakákoli hodnota v daném rozmezí je vhodná.

Pří fázi květu určitě použijte filtr s aktivním uhlím, abyste nasadili uzdu aroma linoucímu se z vaší rostlinky. Jak už jsme zmínili, jedná se o opravdu aromatický strain. Ucítíte skunkové a citrusové vůně, takže nepodceňte volbu filtru, abyste nemuseli něco vysvětlovat svým sousedům.

Jak pěstovat BCN Critical XXL Auto venku

BCN Critical XXL Auto se venku hodí do teplejších, sušších a slunečnějších podnebí s delšími léty, jako to například bývá ve Středozemí. Nicméně se hodí do skleníků, pokud žijete v severnějších a chladnějších oblastech.

Genetika Critical se přizpůsobila svému prostředí, takže nabízí vysokou odolnost a sílu. Ať už žijete v podnebí s rychle se měnícím počasím, větší vlhkostí nebo rozdíly v teplotách, zjistíte, že se jedná o velmi tolerantní odrůdu.

Fáze květu

Pokud však chcete mít pouze jednu sklizeň za rok, tak můžete naplno využít sílu léta, kdy je slunce nejintenzivnější a pomůže této odrůdě využít jejího plného potenciálu. BCN Critical XXL Auto skvěle využiji dlouhé červnové dny k růstu do výšky i šířky.

Přesto však neroste do obřích rozměrů a má krátkou fázi květu (lehce pod dva měsíce). To ji činí vhodnou volbou, pokud chcete zachovat své pěstování diskrétní. V klidu se schová na balkóně nebo na zahradě a dobře zapadne mezi rostlinstvem zástavby.

A vzhledem k tomu, že se jedná o samonakvétací odrůdu, tak si nemusíte dělat starosti s jinak obtěžujícím umělým osvětlením pouličních lamp během noci.

Vegetativní fáze

Pokud se chystáte pěstovat BCN Critical XXL Auto venku, pak vězte, že pokvete bez ohledu na počet hodin denního světla. Takže nepotřebujete čekat až do srpna, kdy se krátí dny na severní polokouli.

Je-li vaše klima teplé, můžete dát klíčit BCN Critical XXL Auto koncem března nebo začátkem dubna. Vaše rostlinky dozrají za přibližně 75 dní. To znamená, že můžete mít i několik sklizní za sezónu a užívat si tak déle vůně kompaktních paliček.

Kupte si semínka BCN Critical XXL Auto: ideální volba začátečníků i profesionálů

Jelikož je BCN Critical XXL Auto robustní a spolehlivou rostlinou, vykazuje také odolnost vůči plísním a škůdcům. Navíc se snadno pěstuje a je tolerantní i vůči chybám, kterých se můžou dopustit nováčci v pěstování. Díky jejímu krátkému životnímu cyklu je tato odrůda méně citlivá vůči červeným pavoukům, sviluškám či plísňovým chorobám atd. Je zde tak nižší riziko pokažené sklizně.


Celkově je BCN Critical XXL Auto ideální konopnou odrůdou pro začátečníky a pro ty kteří hledají rychlou, spolehlivou a kvalitní odrůdu. Tahle odrůda má legendární rodokmen, bezproblémově se pěstuje a má vše, co můžete požadovat od samonakvétačky. Navíc nádherně voní i chutná! Pocítíte lahodný old school Critical, skunkové a citrusové tóny se svěžestí Středozemí.

To vše můžete mít i vy! Stačí si koupit semena BCN Critical XXL Auto za výhodnou cenu na e-shopu Seedstockers. Na nic nečekejte, ať na vás zbyde!

Také Zajímavé

Seedstockers Czech Reviews with ekomi.cz