Big Bud Auto

(Afghani X Skunk) X Auto Magnum

Choose your pack
Pack
  • 1Seeds
  • 3Seeds
  • 5Seeds
  • 25Seeds

Units

-
+
S DPH

Životní cyklus: 10 týdny
Pěstební typ: Indoor/Outdoor
Dominantní: Hybrid
Výtěžek: Masivní
THC: Vysoká (23 - 26%)
Příchuť: Květinová Zemitá
Efekt: Happy Chill
Zkušenosti: Začátečníci

Platit můžete kartou Visa/Mastercard, bankovním převodem nebo v hotovosti.

Doprava zdarma při objednávce nad 250 €

U všech produktů Seedstockers je zaručena vysoká kvalita.

Free seeds over 50,00 €

Diskrétní zásilka

Big Bud Auto seeds

Užijte si obří palice snadno a rychle

Existuje celá řada konopných odrůd s nezvyklými jmény, jejichž smyslu, v mnoha případech, můžete rozumět pouze s dobrou znalostí pop kultury. To však rozhodně není případ Big Bud Auto, jehož jméno zkrátka mluví samo za sebe (z angl. big bud = velká palice). Takové pojmenování nevzniklo jen tak, opravdu tvoří obří palice. Big Bud pochází z legendární linie konopí 70.let a tato samonakvétací verze je více než důstojným potomkem, kterého musíte vyzkoušet i vy.

big-bud-auto-flower

Jak už to bývá i s lidmi, není to jen o vzhledu, vždy by se mělo něco extra skrývat i pod povrchem. Takže co vám může Big Bud Auto nabídnout kromě svých velkých palic? Pořiďte si od Seedstockers nějaký semínka, dopřejte jim trochu lásky a uvidíte sami. Výsledků se dočkáte už za pouhých 55-65 dní květenství. Jedná se o nepřekonatelnou samonakvétací indiku, která nabízí příjemný odpal díky její unikátní svěžesti a mimořádně relaxačním účinkům.

To vše dělá z Big Bud Auto jednu za našich nejhvězdnějších odrůd mezi samonakvétačkami. Tahle rostlina je stabilní, robustní, snadno se pěstuje a tím pádem je vhodná i pro začátečníky hledající jednoduchost bez kompromisů v kvalitě a výtěžku.

Jaký má Big Bud Auto genetický původ?

Legendární Big Bud je s největší pravděpodobností výsledkem křížení v 80tých letech mezi původními základními odrůdami Afghani, Haze a Northern Lights. Výsledný strain se rychle rozšířil konopným trhem dané doby. Přesný původ této proslulé indika-dominantní odrůdy je však zahalen rouškou tajemství. Nicméně vše ukazuje na původ ve Spojených Státech z doby vrcholu americké války proti drogám. Původní tvůrci odrůdy Big Bud se obávali nechtěné pozornosti úřadů, a tak raději poslali původní matku do bezpečného útočiště konopí v Holandsku, kde se jí dostalo péče a genetické stabilizace. Rychle se tak stala oblíbenou volbou v coffee shopech.

Big Bud naštěstí přežil po více než čtyři desetiletí a dočkal se popularity ve Spojených Státech a v Evropě. Stal se tak strainem, který chtěl mít ve své genetické bance každý.

Aby tým Seedstockers získal jeho samonakvétací verzi, zkřížili jsme Afghani se Skunkem, jejichž potomek byl následně zkřížen se skvělým fenotypem od Magnum Auto. Výsledkem je automatická odrůda, kterou je potěšení pěstovat, a to především pro vlastnosti zděděné po předcích. Vše tu společně hraje jako symfonie, ať už jde o chutě, vůně nebo účinky.

Afghani je extrémně silnou indikou. Pokud kouříte konopí pro relaxaci, jde o jednu z nejlepších možností. Na druhé straně máte Skunk, který je úžasným hybridem vzniklým ze spojení odrůd Acapulco Gold, Colombian Gold a Afghani. Ti, kteří hledají energetický rauš spojený s uvolněním od stresu by rozhodně měli vyzkoušet Skunk.

Vzhled Big Bud Autoflower: Květy, které oslní

Big Bud Auto vytváří obrovské palice s úžasnou a intenzivní zelenou olivovou barvou. Všechny palice jsou husté a lepkavé a postupně blednou, zejména ke konci období květu, kdy se do popředí dostávají krystalické trichomy a jasně zřetelná pryskyřice, které dodávají této krásce téměř mokrý vzhled. Ten je doplněn sytě fialovými odstíny a zářivě oranžovými pestíky rozesetými po celé rostlině.

Tyto super husté nugety, tak charakteristické pro indiky, mají skvělý poměr květů vůči listům, což usnadňuje prostříhávání. Zralé palice Big Bud Auto jsou podle všech měřítek obrovské; a jsou tak pryskyřičnaté, že drží pohromadě v každé situaci. Vzhledem k vysokému počtu trichomů a hustotě se tyto palice také těžko lámou ručně, takže bez drtičky ani ránu.

Terpenový profil Big Bud Auto

U konopné odrůdy se jménem jako Big Bud Auto se dá očekávat také intenzivní vůně. A je tomu tak, protože aroma vzniklých palic je velmi silné, především však zemité s tóny bylinek, koření a dřeva. Možná ucítíte i nějaké ovocné podtóny. Vcelku se jedná o celkem typické Skunk aroma, které miluje celá řada uživatelů a budete hořet nedočkavostí, abyste jej ucítili také.

Unikátnímu terpenové profilu Big Bud Auto vévodí karyofylen, také známý jako beta-karyofylen nebo β-karyofylen. Jedná se o chemickou sloučeninu zodpovědnou za kořeněné aroma černého pepře. Jeho vůně připomíná hřebíček, což náramně doplňují tóny dřeva a další koření. Obecně se věří, že konopné odrůdy bohaté na karyofylen výrazně pomáhají k úlevě od bolesti a zánětů.

Dalším výjimečným terpenem v profilu Big Bud Auto je humulen. Ten dokonce převládá nad karyofenem. Humulen má dřevitou/zemitou vůni, kterou lze nalézt také v koriandru, hřebíčku, bazalce nebo chmelu (už jste někdy otevřeli láhev nějakého piva a přišlo vám, že voní trochu jako marihuana?). Bylinkáři navíc doporučují používat humulen jako protizánětlivý prostředek.

big-bud-auto-bud

Samonakvétací Big Bud: Chuť, která vás vrátí do devadesátek

Tato odrůda chutná stejně dobře jako voní. Její aroma se dokonale snoubí s jejími chutěmi, takže každé potáhnutí a vydechnutí omámí vaše chuťové pohárky. Očekávejte podmanivou zemitou, dřevitou a kořeněnou chuť s hroznovými tóny, která přetrvává na patře i po vydechnutí.

Dalo by se říci, že Big Bud Auto je klasický strain z 90. let s příchutí skunku a bohatým, zemitým aroma, které je dobře doplněno lehkými tóny borovice a citrusů, což vede k plnohodnotnému zážitku z kouření. Její dochuť zůstává v ústech ještě dlouho po vykouření a připomíná old school marihuanu, ale s přidanými sladkými tóny.

Medicínské účinky samonakvétačky Big Bud Auto

Uvolňující efekt Big Bud Auto má zároveň léčivé účinky. Nejenže může pomoci zmírnit nepříjemné pocity chronické bolesti způsobené svalovými křečemi, artritidou nebo fibromyalgií, ale je vhodny i pro osoby trpící úzkostí, depresí nebo stresem.

Vlastnosti tohoto autoflower strainu mohou být užitečné také pro osoby trpící nespavostí, protože může pomoci navodit hluboký a dlouhotrvající spánek. Dokonce natolik, že se uživatelé mohou následující ráno cítit trochu omráčení a dezorientovaní. Jediným problémem je, že vás můžou náhle přepadnout chutě na jídlo, které vám ve skutečnosti může bránit v usnutí. Pokud tedy trpíte nechutenstvím, může se Big Bud Auto stát vaším nejlepším spojencem mezi jednou a dvěma hodinami po kouření.

Jaké jsou rekreační účinky tohoto strainu?

Big Bud Auto má opravdu vysoký obsah THC, přibližně 20 %. Při laboratorním testování může obsah kanabinoidů dosáhnout až 27 %, což značí extrémní sílu, která z této rostliny činí ideálního kandidáta na výrobu extraktů a koncentrátů i různých druhů hašiše.

Big Bud Auto přináší typické indikové opojení se vskutku intenzivním tělesným prožitkem a hluboce relaxačním účinkem, který můžete cítit od hlavy až k patě, ale který může nastupovat pomalu, někdy trvá i několik minut, než ovládne celé vaše tělo. Navíc se u tohoto strainu projevují i některé vlastnosti sativ zděděných z rodičovské genetiky, jako je povzbuzující účinek nálady, který jde ruku v ruce s tělesnějšími pocity. Jakmile zažijete počáteční záchvěv štěstí, napětí začne opouštět vaše tělo, aby ustoupilo extrémnímu uvolnění, až nakonec skončíte na gauči s úsměvem od ucha k uchu.

Nebudete však cítit jen otupující účinek, což z Big Bud Auto dělá skvělou volbu, pokud chcete třeba hrát videohry nebo sledovat Netflix. Lenivé opojení, které způsobuje, je ideální pro pasivní činnosti, jako je sledování filmu nebo poslech oblíbené hudby. Nejlepší je však držet se od Big Bud Auto dál během dne, zejména pokud potřebujete vykonávat úkoly, které vyžadují určitou míru soustředění, ačkoli může být stále skvělá ve společnosti v diskrétnějších a intimnějších situacích. Jak již bylo řečeno, nejlépe si ji vychutnáte o samotě, a to díky pocitu letargické lenosti a ospalosti, který budete schopni rozpoznat pouze vy.

Struktura a morfologie rostlin Big Bud Auto

Big Bud Auto vyrůstá do rostliny s typickým vzhledem indiky, s hlavním stonkem obklopeným postranními větvemi, které na vrcholu vytvářejí několik kvetoucích míst, což jí dává klasický tvar vánočního stromku. Běžně dosahuje maximální velikosti 100-130 cm, i když venku může dorůst o něco výše, maximálně do výšky kolem 150 cm.

Vyvíjí poměrně široké listy s poněkud světlejší barvou než mnohé jiné indika-dominantní odrůdy, ale se silnými středovými stonky, které mohou značně narůst do průměru a které pomáhají postranním větvím odolat váze jejích proslulých palic, často bez potřeby jakýchkoli podpůrných prvků.

XXL sklizeň v malém formátu

Jméno hovoří za vše: pokud chcete mít monstrózní zelené palice, pěstování Big Bud Auto je pro vás naprostou nutností. Jedná se o jednu z nejproduktivnějších odrůd v katalogu samonakvétacích strainů Seedstockers. Tuto odrůdu lze pěstovat jak indoor, tak venku, i když její výnosnost stále do značné míry závisí na velikosti květináče, množství světla, které dostává, a úrovni pěstitelových dovedností. V interiéru rostliny při optimalizovaných pěstitelských technikách často produkují až 400-450 g/m2. Venku mohou rostliny vyprodukovat 100 až 175g jedněch z největších palic, které jste kdy na automatu viděli!

big-bud-auto-seed

Jak dlouho Big Bud Auto kvete?

Pěstební cyklus této odrůdy trvá přibližně 10 až 11 týdnů od zasetí do sklizně. Potřebuje pouze 3 týdny vegetativního růstu, po nichž následuje 8týdenní období kvetení. To je opravdu výhodné pro každého, kdo hledá buď rychlé výsledky, nebo několik sklizní ročně.

Během kvetení je důležité Big Bud Auto pečlivě hlídat, protože se může příliš roztahovat. Obecně však roste do kompaktní a úhledné rostliny, což je pro komerční pěstitele, kteří hledají homogenitu svých plantáží, opravdové požehnání. Existuje spousta odrůd, které mají vysoké výnosy, ale jejich výsledný produkt nemusí být vždy ten nejlepší. To však není případ odrůdy Big Bud Auto, neboť se jedná o strain, který vždy produkuje prvotřídní marihuanu.

Pěstební příručka

   Pěstování semen konopí Big Bud Auto

Za velkorysou sklizeň, mimořádnou odolnost a neuvěřitelnou sílu je třeba poděkovat legendárním předkům Skunk a Afghani. To vše se promítá do rostliny, kterou lze poměrně snadno pěstovat uvnitř i venku. Pěstitelé navíc nemusí věnovat velkou pozornost škůdcům ani chorobám, jen si musí dávat pozor na výskyt plísní na konci období kvetení, kvůli vysoké hustotě palic.

  Kdy a jak pěstovat semena konopí Big Bud Auto venku

Big Bud Auto přežije ve většině klimatických podmínek. Ve skutečnosti je tato odrůda tak snadná na pěstování, že ji lze pěstovat i v mírně chladnějším podnebí. Přesto se jí nejlépe daří v teplých a slunečných oblastech, jako je Středomoří. Big Bud auto prostě miluje sluníčko. Použití organické zeminy výrazně zlepšuje terpenový profil tohoto strainu, což má za následek, že jeho nadité palice jsou plné chutí a vůní. Venkovní pěstitelé, kteří si mohou dovolit vysadit už třeba v dubnu, mohou snadno získat dvě sklizně ročně.

Semínka sázejte do 20l nebo větších květináčů a dávejte pozor, abyste je nepřelili vodou, aby kořeny takzvaně nezlenivěly a utvořila se zdravá a pevná kořenová soustava. Je lepší zalévat často, ale v malém množství, aby kořeny osídlily celý pěstební substrát. Vzhledem k tomu, že se Big Bud Auto vyvíjí v malou a bujnou rostlinu, je také skvělou volbou pro ty, kteří pěstují na omezeném prostoru, například na terase nebo balkoně. Snadno ji tak budete moc skrýt i před zvědavými zraky vašich sousedů. Pamatujete na to, že čím větší květináč, tím větší rostlina!

 Jak pěstovat semínka marihuany Big Bud Auto indoor?

Indoor pěstování vám umožňuje mít naprostou kontrolu nad prostředím, v němž rostliny rostou, ale nalezení těch perfektních pěstebních podmínek závisí pouze na vás. Hydroponické uspořádání i metoda SOG (Sea of Green) jsou skvělými možnostmi, jak dosáhnout nejlepších výsledků indoor, pokud napodobíte teplé klimatické podmínky jako mají v přírodě a které rostliny potřebují. I když nemáte nejlepší pěstební prostory, technika SOG vám umožní maximálně využít pěstební plochu, a tím optimalizovat výnos.

Budete také potřebovat dobrý pěstební stan s reflexním vnitřním povrchem, který zajistí, aby se světlo dostalo k méně exponovaným částem rostliny. Světelný cyklus by měl být vždy 20 hodin nebo více, protože tato rostlina světlo miluje. Samonakvétací odrůdy přecházejí z vegetativní fáze do fáze kvetení automaticky, takže není třeba měnit fotoperiodu.

Nedoporučujeme rostliny zastřihávat: samonakvétací strainy tento postup nemají rády a v konečném důsledku byste mohli přijít o mnoho gramů palic. Big Bud Auto je však bujná rostlina, takže její růst je přeci jen třeba kontrolovat seříznutím spodních listů, aby mohl vzduch snadno proudit skrz její obrovské palice a zabránilo se tak výskytu plísní.

Pokud chcete dosáhnout optimálních výsledků, musíte udělat vše pro to, aby Big Bud Auto netrpěla žádným stresem: i když dokáže poměrně dobře snášet nepříznivé podmínky, neznamená to, že jim musí být vystavena, protože to může negativně ovlivnit její výnos.

    Pár tipů jak získat ty nejlepší palice

1. Pokud vám při pěstování indoor záleží na diskrétnosti, investujte do ventilačního systému proti zápachu vybaveného uhlíkovým filtrem. Vůně Big Bud Auto je fascinující a připomíná procházku borovým lesem: Pro vás je úžasná, ale pro vaše sousedy v paneláku pravděpodobně nečekaná.

2. Přestože je konopná odrůda Big Bud Auto schopna udržet váhu svých těžkých palic, je vždy dobré podepřít její větve, aby se předešlo případnému zlomení.

3. Nejvhodnější teplota pro pěstování se pohybuje mezi 21 a 26 °C a vlhkost vzduchu mezi 50 a 60 %. Udržujte pH půdy mezi 5,8 a 6,5 (5,5 - 6,5 v hydroponii).

4. Používejte správné živiny pro každou fázi růstu. Ve fázi sazenic používejte směs dobře provzdušněné půdy a kokosového vlákna nebo perlitu, mírně hnojené dusíkem a fosforem. Během vegetativní fáze budou vaše rostliny Big Bud Auto potřebovat dostatečné množství dusíku. Během kvetení používejte živiny s vysokým obsahem fosforu a nízkým obsahem dusíku.

5. Rostliny sklízejte, když je alespoň 70 % pestíků převážně hnědých a všechny palice jsou jasně zelené. Výnosnost Big Bud Auto můžete zlepšit pravidelným zastřiháváním spodních listů a používáním nízko stresových tréninkových technik (LST).

6. Vzhledem k velikosti palic může proces sušení, který v prostředí s kontrolovanou teplotou a vlhkostí obvykle trvá přibližně týden, v tomto případě trvat až 10 dní nebo déle. Palice jsou vysušené, když jsou na dotek suché, ale ne křehké.

Kupte si semena konopí Big Bud Auto za nejlepší cenu

Big Bud Auto je skutečně výjimečná odrůda, u které se nehraje na kompromisy s kvalitou. Tato rostlina dělá přesně to, co říká její jméno... tvoří obří palice, které vás nezklamou! Big Bud Auto se stala jednou z nejoblíbenějších genetik pěstitelů marihuany napříč světem, protože se snadno pěstuje, dobře odolává škůdcům a chorobám, vytváří obrovské palice a ve srovnání s tradičními samonakvétačkami má opravdu vysoký výnosový potenciál.

Především je však důkazem důležitosti genetické stabilizace: bez péče a pozornosti odborných šlechtitelů konopí by Big Bud pravděpodobně upadl v zapomnění. Naštěstí pro nás stabilizace této odrůdy našimi šlechtiteli ze Seedstockers vyústila v tuto samonakvétací verzi s ohromujícím výnosem špičkových palic, díky kterému tu bude Big Bud Auto s námi po celá léta.

Jedná se bezpochyby o vynikající odrůdu, která je vhodná pro všechny, od znalců konopí až po pěstitele amatéry, kteří chtějí okusit oldschool kvalitu. Neváhejte a přidejte Big Bud Auto od Seedstockers do svých pěstitelských plánů pro příští výsev.

Také Zajímavé

Seedstockers Czech Reviews with ekomi.cz